Tło

Ogłoszenia duszpasterskie

14 VIII 2024

XV Niedziela zwykła

Dziś o godz.16.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy parafian na modlitwę, która umocni naszą relację z Matka Bożą objawiającą się w Fatimie.

Spotkanie przedchrzcielne dziś po Mszy św. wieczornej. Zapraszam na to spotkanie rodziców, rodziców chrzestnych, oraz tych, którzy wiedzą, że mają nimi być. Pragnę pomóc w głębokim przeżyciu tego pierwszego i najważniejszego sakramentu. Przypominam, że ze względu na odpust chrzty będą udzielane w lipcu w przedostatnią niedziele miesiąca.

W nadchodzącym tygodniu

Poniedziałek

Wspomnienie św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła.

Wtorek

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej)

Środa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 17.30.

Czwartek

Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

Piątek

3 piątek lipca wieczorna Msza św. zbiorowa z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i z koronką do Miłosierdzia Bożego.

Sobota

Wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.
Prosimy o pomoc w porządkowaniu terenu wokół kościoła przed zbliżającym się odpustem parafialnym. Do pomocy zapraszam w najbliższą sobotę od godz. 10.00 Przy tej okazji serdeczne Bóg zapłać Robertowi Nakielskiemu za troskę o otoczenie kościoła a p. Zofii i Janowi Chrzan za dar warzyw i owoców na plebanię.
W ten dzień przybędzie do Zielonek XXII Wielkopolska Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Niech także w tym roku okaże się nasza gościnność, zapewnijmy pielgrzymom nocleg i okażmy im potrzebną pomoc. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Niedziela

W przyszłą niedzielę o godz.16.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy parafian na to nabożeństwo. Nie zapomnijmy o strojach krakowskich W tym dniu wspominamy NMP z Góry Karmel – Matkę Bożą Szkaplerzną.

Ponadto

Zapraszamy do uczestnictwa w Krakowskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 6-11 sierpnia br. Zachęcamy weteranów pielgrzymkowych, jak i tych, którzy po raz pierwszy wyruszą, by rozwijać się duchowo a także w ten szczególny sposób, oddać cześć Maryi. Bliższe informacje, w tym o sposobie zapisu, na tablicy ogłoszeń.

Poszukujemy katechety lub katechetki do naszej szkoły w Zielonkach. To pilna potrzeba, dlatego proszę o zaangażowanie w znalezieniu takiej osoby. Może ktoś zna kogoś, kto mogłaby podjąć tę pracę. Prosimy o informację.

Została podpisana umowa między Gminą a naszą parafią na wykonanie prac zatytułowanych; remont i konserwacja budynku starej plebanii Parafii Rzymskokatolickiej w Zielonkach. Gmina mogła wystąpić o takie dofinansowanie na ratowanie zabytków na swoim terenie w oparciu o dofinansowanie wg programu "Polski Ład". Zakres planowanych prac obejmuje prace zabezpieczające i wzmacniające konstrukcję, wykonanie nowej więźby dachowej wraz z pokryciem dachówką ceramiczną i szereg innych prac według zaleceń Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Nie umożliwi to użytkowania budynku (potrzebne będą dalsze kosztowne prace), ale obiekt nie będzie ulegał dalszej degradacji a w przyszłości będą mogły być podjęte prace, które umożliwią jego użytkowanie. Pragnę w tym miejscu podziękować tym, którzy zaangażowanie się w realizację tego projektu Jest zatem nadzieja, że budynek będzie uratowany, gdyż rozpoczęły się już prace przy starej plebanii Prosimy o błogosławieństwo Boże w tych pracach. Prosimy także o zachowanie ostrożności, proszę nie podchodzić do budynku, zachować odległość, dla swego bezpieczeństwa.

Bóg zapłać za pierwsze wpłaty na przęsła w ogrodzeniu cmentarza. Ci, którzy chcą ująć w sprawozdaniu rocznym wpłatę na inwestycje w kościele proszę, by wpłacając na konto w tytule wpłaty wpisali 'darowizna na rzecz kultu religijnego'

Bóg zapłać za ofiary na porządkowanie kościoła.
W nadchodzącym tygodniu prosimy o złożenie ofiar mieszkańców ul. Agaty i Józefa Gwizdałów

Msze Święte

 • Niedziele i święta
  8:00, 10:00, 12:00, 17:00
 • Dni powszednie
  7:00, 18:00
 • Święta zniesione
  7:00, 9:30, 16:30, 18:00

Kancelaria Parafialna

 • Wtorek
  16:30-17:30
 • Czwartek
  16:30-17:30
 • Sobota
  8:30-10:00

Zwiedzanie Kościoła

Odbywa się po wcześniejszym telefonicznym umówieniu z przewodnikiem.

 • I PIĄTKI MIESIĄCA
  17:00-17:45
 • SOBOTA:
  09.00-11.00
 • NIEDZIELA:
  9.00-9:45
  11:00-11:45
  13:00-13:45

 • Kontakt: 12-285-03-21 (plebania)