Tło

Ogłoszenia Parafialne

26 III 2023

V Niedziela Wielkiego Postu

Zaraz po Sumie - Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogli być w piątek.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Składka z Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu.
Po każdej Mszy Św. zbieramy ofiary do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii.

Radujemy się postępującymi pracami przy ogrodzeniu cmentarza. Zwyczajem naszej parafii jest, że koperty, przekazane Wam z życzeniami i planem na Wielki Tydzień, zwracacie z ofiarami na tacę, bądź wpłacacie na konto parafialne Banku Spółdzielczego, jako ofiary na inwestycje w parafii. Mam zatem nadzieję, że poprzez te ofiary, uwolnimy się od zadłużenia, o którym mówiłem w podsumowaniu ubiegłego roku i będziemy mogli kontynuować prace przy wieży koło kościoła. Za wszelkie wsparcie niech Bóg wam wynagrodzi.

W najbliższy czwartek rozpoczynamy zbiórkę darów na ostatni już transport pomocy zimowej na Ukrainę.
Tym razem prosimy szczególnie o chemię gospodarczą, środki toaletowe i żywność długoterminową (informacje o takich potrzebach uzyskaliśmy z Ukrainy).
Można również wpłacać pieniądze. Szczegóły na kartce znajdującej się przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo zachęcamy do wsparcia.

W tym roku będziemy przeżywać renowację misji na początku września. Nie będzie zatem rekolekcji wielkopostnych. Będzie natomiast spowiedź przed świętami. Rozpocznie się w piątek 31 marca od godz. 13.30 dla uczniów szkoły podstawowej. Możliwość spowiedzi będzie do Mszy św. o godz. 18.00 oraz po Mszy św. i drodze krzyżowej do Mszy św. na rozpoczęcie ekstremalnej drogi krzyżowej o godz. 20.00. Zachęcam powracających z pracy czy uczelni, by przystąpili w tych godzinach do sakramentu pokuty. Nie będzie bowiem kolejki, gdyż będą także spowiadać zaproszeni kapłani.

W nadchodzącym tygodniu

Środa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z refleksją o rodzinie.

Czwartek

Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 18:00. Rozpoczniemy przy ołtarzu św. Józefa od odśpiewania Litanii ku Jego czci.
Po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych róży św. Józefa.

Piątek

Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00. Po Mszy św. wieczornej droga krzyżowa dla dorosłych.
Nie ma Drogi Krzyżowej o godz. 20.00 dla młodzieży. Zapraszamy natomiast na Mszę św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w piątek godz. 20.00.
Zapisy na ekstremalną drogę krzyżową wraz z wpłatą 40 zł na transport powrotny do czwartku w zakrystii.
Link do trasy oraz rozważania Drogi Krzyżowej dostępne będą na stronie internetowej parafii.

Sobota

Nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca. Maryja Prosi każdego wchodzącego do naszej świątyni, byśmy w czasie tak wielkiego zagrożenia, włączyli się w nabożeństwo wynagradzające. Zapraszamy na godz. 17.15 Przypominam słowa Matki Bożej z Fatimy; Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeśli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła." Zapalajmy też świece na świeczniku przed figurą Matki Bożej jak to jest tradycją w Fatimie. W sobotę także proszę o pomoc w porządkowaniu terenu w otoczeniu kościoła /jeśli pozwoli pogoda/. Prace polegałyby na wygrabieniu terenu (zabieramy z sobą grabie), pozbieraniu kamieni i takim uporządkowaniu, by można było kosić trawniki kosiarką. Zapraszam zatem na godz. 10.00. Pracy jest wiele, dlatego pomoc każdego będzie bardzo potrzebna. Tak cieszymy się, gdy w pobliżu kościoła jest teren zadbany, przybądźcie zatem z pomocą, abyśmy mogli się cieszyć świątyni. Te prace możemy sami wykonać. szkańców, którzy przed pandemią przygotowywali przed swoimi domami stacje w Wielki Piątek bardzo prosimy, aby to uczynili podczas Drogi Krzyżowej w Niedzielę Palmową. Na drogę krzyżową obowiązkowo przychodzą uczniowie przygotowujący się do Bierzmowania. Nie będzie zatem drogi krzyżowej po sumie natomiast jeszcze raz zachęcam parafian do włączenia się w nabożeństwo wieczorne.

Niedziela

W przyszłą niedzielę, Droga Krzyżowa ulicami Zielonek będzie o godz. 19.00. Rozpoczęcie na parkingu przy Urzędzie Gminy. Mieszkańców, którzy przed pandemią przygotowywali przed swoimi domami stacje w Wielki Piątek bardzo prosimy, aby to uczynili podczas Drogi Krzyżowej w Niedzielę Palmową. Na drogę krzyżową obowiązkowo przychodzą uczniowie przygotowujący się do Bierzmowania. Nie będzie zatem drogi krzyżowej po sumie natomiast jeszcze raz zachęcam parafian do włączenia się w nabożeństwo wieczorne.

Ponadto

Izba Regionalna w Zielonkach oraz Sołectwo Zielonki we współpracy z Parafią pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zielonkach serdecznie zapraszają do uczestnictwa w VIII edycji konkursu pn. „Najpiękniejsza palma wielkanocna”. Konkurs odbędzie się w Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 roku przy kościele parafialnym pw. NNMP w Zielonkach. Palmy będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci do lat 15 oraz młodzież od 16 lat i dorośli.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest stworzenie tradycyjnej palmy wielkanocnej i zgłoszenie jej do konkursu w niedzielę 2 kwietnia w godz. od 11:30 do 12:00 przy kościele w Zielonkach. Finał konkursu odbędzie się w tym samym dniu po mszy świętej o godz. 12:00, obok ołtarza polowego przy wejściu do zieloneckiej świątyni.
We wszystkich kategoriach konkursowych palmy mają zawierać wyłącznie materiały naturalne: wiklina, bukszpan, bazie, suche kwiaty, wstążki, bibuła itp. Pod uwagę nie będą brane prace zawierające elementy nietradycyjne.
Głównym kryterium oceny palm będzie nawiązanie do symboliki Kwietnej Niedzieli oraz pomysłowość, walory artystyczne, estetyka wykonania i bogactwo użytych materiałów.
Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny na stronach: www.biblioteka.zielonki.org oraz izbaregionalna.zielonki.org.

Bóg zapłać za ofiray na porządkowanie kościoła.
W nadchodzącym tygodniu prosimy o złożenie ofiar mieszkańców ul. Kanadyjskiej z osiedlem parkowym, ul. Amerykańskiej i Wybornej.

W minionym tygodniu odprawiliśmy pogrzeb śp. Marii Piórkowskiej . Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

Msze Święte

 • Niedziele i święta
  8:00, 10:00, 12:00, 17:00
 • Dni powszednie
  7:00, 18:00
 • Święta zniesione
  7:00, 9:30, 16:30, 18:00

Kancelaria Parafialna

 • Wtorek
  16:30-17:30
 • Czwartek
  16:30-17:30
 • Sobota
  8:30-10:00

Zwiedzanie Kościoła

Odbywa się po wcześniejszym telefonicznym umówieniu z przewodnikiem.

 • I PIĄTKI MIESIĄCA
  17:00-17:45
 • SOBOTA:
  09.00-11.00
 • NIEDZIELA:
  9.00-9:45
  11:00-11:45
  13:00-13:45

 • Kontakt: 512-504-585 (Jan Bulak) lub 793-697-176 (Mariusz Zieliński)