Tło parafii

26 IX 2021

26. niedziela zwykła

Dziś Archidiecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Będzie również zbiórka ofiar do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży.

W nadchodzącym tygodniu

W poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika

We wtorek– święto świętych Archaniołów; Michała Gabriela i Rafała

W środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

Czwartek

W czwartek – Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 18:00. Rozpoczniemy przy ołtarzu św. Józefa od odśpiewania Litanii ku Jego czci, następnie będzie Msza św. z rozważaniem dwóch kolejnych wezwań Litanii. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych róży św. Józefa.

Piątek

W piątek – wspomnienie w. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, pierwszy piątek października. Spowiedź od 6:30 do 7:00 i od 16:30 do 18:00. Odwiedziny chorych z Komunią Św. od godz. 9.00. Nabożeństwo 1-piątkowe połączymy z nabożeństwem różańcowym.

Od piątku przez cały październik codziennie odprawiać będziemy nabożeństwa różańcowe pół godziny przed wieczorną Mszą św. w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16.30 Dzieci podczas nabożeństw będą zbierały obrazki przestawiające tajemnice różańca św. oraz 10 obrazków , które przedstawiają najpopularniejsze Sanktuaria Maryjne. Te dzieci, które nie mogą uczestniczyć popołudniu w nabożeństwie różańcowym zapraszamy wraz z rodzicami w październiku na „poranek z dziesiątką” od poniedziałku do piątku o godz. 7.40, kiedy będzie odmawiana dziesiątka różańca przed figurą Matki Bożej Fatimskiej oraz czytana krótka historyjka Matka Boża w Fatimie tak bardzo prosiła byśmy odmawiali różaniec przyjdźmy zatem rano lub wieczorem na tę modlitwę.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 w piątek o godz. 19.00.

Sobota

W sobotę– wspomnienie św. Aniołów Stróżów. I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.

Niedziela

Przyszła niedziela to I niedziela października. Po każdej Mszy św. comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu. Po sumie zamiast adoracji procesja różańcowa do 5-ciu ołtarzy. Zapraszamy naszych parafian w strojach krakowskich, panów do niesienia sztandarów i baldachimu, krakowiaków do niesienia figury MB Fatimskiej i św. Jacka. Zachęcamy również, aby więcej pań w strojach krakowskich udzielało się do świecenia gromnic przy baldachimie, to cenna wasza posługa.

Przypominam, że dzieci zabierają po każdej Mszy św. plakietkę . Losowanie koszulki i kubka z logiem naszej parafii będzie po Mszy św. o godz. 10.00. Będziemy losować z pośród rozwiązanych zagadek, które dzieci przed Mszą św. będą wrzucać do koszyczka.

Ponadto

Grupa w pogoni za świętym zaprasza na kolejny wyjazd, tym razem na wschód słońca na Pilsku. Wyjazd 9 października. Koszt 40 zł. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.

Przypominam o możliwości zamawiania Mszy św. z okazji jubileuszów a od przyszłej niedzieli (3 października) również za zmarłych w 2022 r.

Odprawiliśmy pogrzeb śp. Piotra Kawy i Józefa Figiel Polecamy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

Na porządkowanie kościoła złożyli ofiary…… Bóg zapłać. W nadchodzącym tygodniu prosimy o złożenie ofiar mieszkańców ul. Krakowskie Przedmieście nr parzyste od 88 do 102 i ul. Wyjazdowa

• Niedziele i święta
  • Dni powszednie