Tło

Ikona parafii
Pasterka!
23 XII 2020

Pasterka
Ikona parafii
Spowiedź Przedświąteczna
19 XII 2020

😇Drodzy Parafie przypominamy, że od 20.12.2021r. do 06.01.2021r. obowiązywać będzie nowy porządek mszy świętych w niedziele i święta🌲

Spowiedź
Ikona parafii
#ProgramRelacjiNaŻywo 🎥1️⃣2️⃣0️⃣0️⃣ i 1️⃣9️⃣0️⃣0️⃣
12 XII 2020

#13Grudnia #MłodziDuchemOnline

ProgramRelacjiNaŻywo
Ikona parafii
PENITENCJARIA APOSTOLSKA
12 XII 2020

Dekret


Ikona parafii
#Stop❗️
11 XII 2020

#RachunekSumienia 📝 #Przygotowanie🙏 #SpowiedźPrzedświąteczna🗣 „Kiedy wydaje się, że wszystko przepadło, Jezus podaje rękę Piotrowi, który przez nieufność pogrąża się w odmętach, i mówi: »Małej wiary, dlaczego zwątpiłeś?«” Święty😇 – o. Leopold Mandić

STOP
Ikona parafii
Uwaga Ważne Wracamy❗
9 XII 2020

#MszaŚwięta #Niedziela #13grudnia #Godzina19:00 #Zielonki #ParafiaNNMP #NiebójSięZmian #MłodziDuchem😁💪😇🥰 Będziemy: Na Żywo 🎥 Próba grupy śpiewającej #MłodziDuchem start: 18:00 - dyrygent Anna Roj 😀, miejsce: salka parafialna. Jak nie wiesz gdzie to jest zapytaj w zakrystii Siostra Danuty chętnie Ci podpowie 😇, Jeśli się zastanawiasz jaka jest granica wieku odpowiadamy BRAK❗

Wracamy!
Ikona parafii
8 grudnia NIE MA RORAT
7 XII 2020

PRZYPOMINAMY❗️ 8 grudnia, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, NIE MA RORAT❗️ Msze o godzinie: 7:00, 9:30, 16:30 i 18:00.

Uwaga
Ikona parafii
Święty Mikołaj
6 XII 2020

Od trzech dni już pracował dobry Święty Mikołaj w siódmym niebie w śród śnieżnej zamieci miał tam dwóch pomocników co z niebiańskich sklepików wynosi podarki dla dzieci…


Ikona parafii
Transmisja
5 XII 2020

Konkurs
Ikona parafii
Konkurs
30 XI 2020

Konkurs
Ikona parafii
Roraty wersja tradycyjna
28 XI 2020

Hasło: Wstań! Albo będziesz świętym, albo będziesz nikim
Godzina: 6:00 rano
Pomocnicy: święci i błogosławieni XX wieku
Adresaci: szczególnie dorośli oraz młodzież, którzy chcą zawalczyć o swoją świętość
#roraty2020 wersja online
Hasło: Zakochani w Świętym Chlebie
Godzina: 19:00
Czas spotkania: 30 minut
Adresaci: dzieci, które nie mogą uczestniczyć w wersji tradycyjnej
Link do rorat: https://meet.google.com/cte-deow-qnu
Gość specjalny: powracający miś Józek


Ikona parafii
Relacje na żywo z kościoła
28 XI 2020

Z racji pandemii oraz wprowadzonych ograniczeń na terenie całej Polski przygotowaliśmy następujący program 🎥 relacji na żywo z kościoła. 29.11.2020 (niedziela) godzina 12:00. Pamiętajmy o możliwości przyjęcia Komunii św. duchowej.

Relacje na żywo z kościoła
Ikona parafii
Relacje na żywo z kościoła
21 XI 2020

Z racji pandemii oraz wprowadzonych ograniczeń na terenie całej Polski przygotowaliśmy następujący program 🎥 relacji na żywo z kościoła. 22.11.2020 (niedziela) godzina 12:00. Pamiętajmy o możliwości przyjęcia Komunii św. duchowej.

Relacje na żywo z kościoła
Ikona parafii
Relacje na żywo z kościoła
13 XI 2020

Z racji pandemii oraz wprowadzonych ograniczeń na terenie całej polski przygotowaliśmy następujący program 🎥 relacji na żywo z kościoła: 1️⃣4️⃣.1️⃣1️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ (sobota) godzina 18:00 1️⃣5️⃣.1️⃣1️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ (niedziela) godzina 12:00. Pamiętajmy o możliwości przyjęcia Komunii św. duchowej.

Relacja na żywo
Ikona parafii
Szlachetna Paczka
13 XI 2020

Parafia NNMP w Zielonkach przyłącza się do akcji ,, Szlachetna Paczka"! 👨‍👩‍👧‍👦Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w/w akcji serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym koordynatorem (tel: ☎️5️⃣1️⃣5️⃣9️⃣8️⃣6️⃣4️⃣3️⃣6️⃣ 📧email: parafiazielonki@gmail.com). Ponadto warto śledzić nasze strony http://www.parafia-nnmp-zielonki.pl/ oraz FB, za pośrednictwem których będziemy na bieżąco przekazywać wszelkie informacje dotyczące rodziny, która zostanie nam już 14 listopada (sobota) przydzielona do obdarowania. DEDYKOWANY NUMER KONTA: TYTUŁEM PRZELEWU: 3️⃣2️⃣1️⃣0️⃣9️⃣0️⃣0️⃣0️⃣8️⃣8️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣1️⃣4️⃣2️⃣6️⃣0️⃣5️⃣7️⃣3️⃣8️⃣ DAROWIZNA NA RZECZ KULTU RELIGIJNEGO - SZLACHETNA PACZKA Opis akcji: SZLACHETNA PACZKA OD 2001 ROKU ZMIENIAMY HISTORIE LUDZI W POTRZEBIE. Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. link: https://www.szlachetnapaczka.pl/o-paczce/ Szlachetna Paczka to również jeden z najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Know-how i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. Szlachetna Paczka łączy to wszystko.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny: 1. Pralka Rodzina bardzo potrzebuje nowej pralki, ponieważ stara już nie spełnia swoich standardów. Powoduje to kilkukrotne pranie tych samych rzeczy, więc zużywa się automatycznie więcej środków czystości i wody. 2. Garnki Pani Anna ich potrzebuje, aby mogła sprawnie przygotowywać obiad dla rodziny. Obecnie kobieta nie ma wystarczającej ilości garnków. 3. Środki czystości Rodzina zużywa ich bardzo dużo przez zepsutą pralkę. Pozostałe potrzeby Rodziny: - Żywność trwała - Środki czystości - Odzież: Dawid: Kurtka (Zimowe)Rozmiar: 128 cm, Dawid: Bluza (Zimowe) Rozmiar: 128 cm - Materiały szkolne: Bloki, Kredki, Farbki, Klej, Plastelina, Papier kolorowy, Piórnik, Przybory do pisania - Wyposażenie mieszkania: Pościel (poszwy, prześcieradło) 3 komplety 160/200, wzór dowolny

Szlachetna Paczka

Ikona parafii
11. listopada
10 XI 2020

1️⃣1️⃣ Polska listopada przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu złóżmy hołd Bogu za dar wolności i za całe nasze dziedzictwo dziejów. Wywieśmy flagi na naszych domach, a z naszych serc niech popłynie serdeczna modlitwa. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej o godzinie 10. Będzie ona odprawiana w dwóch intencjach: 1) Za Ojczyznę; 2) Za śp. Wiktorię Baranównę – nauczycielkę z Zielonek, która została rozstrzelana przez Gestapo – oraz za jej rodziców Antoniego i Annę.

Dzień Niepodległości
Ikona parafii
Requiescat in pace
10 XI 2020

Z żalem przyjęliśmy wiadomość, że do domu Pana odeszła Siostra Felicyta posługująca w naszej świątyni w latach 2001-2002 jako zakrystianka. Jej pogrzeb odbędzie się w kaplicy cmentarnej na Prądniku Białym we środę o godzinie 11.

Siostra Felicyta
Ikona parafii
Transmisja Na Żywo - 1. Listopada
31 X 2020

Zapraszamy do wspólnego przeżywana uroczystości Wszystkich Świętych w naszej parafii.

Wszystkich Świętych

Ikona parafii
APEL RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE OCHRONY ŻYCIA I POKOJU SPOŁECZNEGO
31 X 2020

1. Dzisiaj, kiedy przez nasz kraj przetacza się fala ulicznych protestów, Papież Franciszek w czasie audiencji ogólnej skierował ważne i znaczące słowa do Polaków. Przypomniał w nich św. Jana Pawła II, który „zawsze wzywał do szczególnej miłości wobec słabych i bezbronnych, i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci”. Słowa te wpisują się w nieustanne wołanie Kościoła o ochronę, także prawną, życia każdego człowieka, również nienarodzonego, zgodnie z przykazaniem „Nie zabijaj”.

2. Papież Franciszek prosił dzisiaj Boga, „aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości”. Przykazanie miłości nakłada na nas ważny obowiązek troski, pomocy i ochrony, której potrzebują matki i rodziny przyjmujące i wychowujące chore dzieci. Dziękujemy wszystkim wspólnotom i instytucjom, które od lat to robią i zwracamy się z apelem do parafii, ruchów katolickich i innych organizacji kościelnych, o podejmowanie konkretnych inicjatyw wychodzących naprzeciw tym, którzy takiej pomocy, tak indywidualnej, jak i instytucjonalnej, potrzebują i będą potrzebować. Kościół zawsze będzie opowiadał się za życiem i wspierał chroniące je inicjatywy.

3. Z wielkim bólem obserwujemy eskalację napięcia społecznego i agresji. Niepokojem napawają również wulgarny język, którym posługuje się część protestujących, niszczenie mienia społecznego, przypadki dewastacji kościołów, profanacji miejsc świętych czy uniemożliwianie sprawowania w nich liturgii. Wzywamy wszystkich do podjęcia rzeczowego dialogu społecznego, do wyrażania poglądów bez użycia przemocy i do poszanowania godności każdego człowieka. Polityków i wszystkich uczestników debaty społecznej prosimy, w tym dramatycznej czasie, o dogłębne analizowanie przyczyn zaistniałej sytuacji i szukanie dróg wyjścia w duchu prawdy i dobra wspólnego, bez instrumentalizowania spraw wiary i Kościoła.

Dziękujemy duszpasterzom i wszystkim wiernym świeckim, którzy odważnie stają w obronie swoich kościołów. Nikt nie potrafi lepiej obronić Kościoła i obiektów sakralnych niż wspólnota wierzących. Dziękujemy także służbom porządkowym. Kościół chce pozostać otwarty dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich przynależności w życiu społecznym i politycznym.

4. Przeżywamy jednocześnie bardzo trudny czas obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. To ogromne wyzwanie dla nas wszystkich. W imię troski o bezpieczeństwo i zdrowie niezmiennie apelujemy o solidarność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Wyrażamy wdzięczność wszystkim służbom medycznym za ich pracę i heroiczne poświęcenie.

5. Prosimy również wszystkich wierzących o post, jałmużnę i modlitwę o pokój społeczny, w intencji ochrony życia, zakończenia trwającego kryzysu, a także o ustanie rozwijającej się pandemii. Przekazujemy tekst modlitwy przygotowanej na ten czas.

Wszystkim rodakom z serca błogosławimy.

Członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski


Ikona parafii
JPII patron Małopolski
31 X 2020

Dokument


Ikona parafii
Cmentarze
31 X 2020

‼ W dniach 31.10-2.11 cmentarze będą zamknięte ‼ * nie dotyczy uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych.

Cmentarze
Ikona parafii
Niech Pan w swym Miłosierdziu przyjmie do siebie swego Kapłana
26 X 2020

dr Czesław Sandecki
Ikona parafii
Zmarł nasz ksiądz rodak prałat dr Czesław Sandecki
25 X 2020

Dziś rano, między 8 a 9, w szpitalu zmarł nasz ksiądz rodak prałat dr Czesław Sandecki. Urodzony w 1959, w młodości lektor w naszej parafii (widoczny na zdjęciach, jak wita Ojca Świętego), działał w Ruchu Światło-Życie, w 1979 r. wstąpił do krakowskiego seminarium, święcenia kapłańskie przyjął w Krakowie w 1985 r. Obronił doktorat na Papieskiej Akademii Teologicznej („Katecheza szkolna a religijność polskich studentów”). Był wieloletnim pracownikiem kurii metropolitalnej krakowskiej (1997-2018), wizytatorem dla wydziału I Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. Świętej Rodziny w Krakowie na ul. Pędzichów, dyrektorem wydziału ds. Duszpasterstwa Ogólnego, kiedy posługiwał w parafii Mariackiej w Krakowie. Wikary m. in. w parafii pw. Judy Tadeusza w Krakowie-Czyżynach (1990-1993). Po latach, w 2010 r., został mianowany proboszczem tej parafii. Od 14 X b.r. przebywał w szpitalu. Requiescat in pace.

dr Czesław Sandecki
Ikona parafii
Transmisje Mszy Świętych w naszym kościele
23 X 2020

Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiczną wracają transmisje 🎥Mszy św. z kościoła w Zielonkach. Zapraszamy na wspólną modlitwę w piątek, na godz. 1️⃣8️⃣ 0️⃣0️⃣, kiedy będziemy modlić się o zdrowie dla ks. Czesława Sandeckiego, a także w niedzielę na sumę o godz. 1️⃣2️⃣ 0️⃣0️⃣. Pamiętajmy o możliwości przyjęcia Komunii św. duchowej.

Transmisje
Ikona parafii
List Abp Jędraszewskiego - COVID-19
23 X 2020

List Abp Jędraszewskiego


Ikona parafii
DEKRET DOTYCZĄCY DYSPENSY OD OBOWIĄZKU UCZESTNICTWA WE MSZY ŚW.
17 X 2020

Zmieniająca się sytuacja epidemiczna wymaga od duszpasterzy Archidiecezji Krakowskiej odnowionej gorliwości w stałym towarzyszeniu Wiernym, którzy szczególnie w warunkach niepewności potrzebują Chrystusowego umocnienia.

Czytaj dalej...
HerbABP
Ikona parafii
PILNE!!!
12 X 2020

Kochani!

Niestety zdarzyło się tak, że COVID-19 dotarł do naszej parafii. Ks. Proboszcz Tadeusz oraz ks. Leszek, od momentu gdy się źle poczuli byli w odosobnieniu. Niestety wymaz z dnia 11 października dał wynik dodatni u ks. Proboszcza i ks. Leszka. Natomiast ks. Piotr czuje się dobrze, nie wykazuje żadnych objawów zarażenia. Z racji bezpieczeństwa pozostaje od niedzieli także w odosobnieniu . W dniu dzisiejszym będzie także dezynfekcja kościoła przez Straż z Zielonek.

- Msze święte będą odprawione przez księży z innych parafii w naszym kościele o godz. 18.00. Mszy świętej rano w kościele nie będzie. Intencje poranne będą odprawiane na plebanii. Msze św. w niedzielę według zwykłego porządku o godz. 8.00, 10.00, 12.00 oraz 17.00.

- Zawieszamy działalność kancelarii i wszelkich spotkań do odwołania.

- W sprawach pogrzebów i innych ważnych sprawach o prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 12 285 03 21

Dziękujemy za wszelką życzliwość i prosimy o modlitwę.

Duszpasterze Parafii Narodzenia NMP w Zielonkach

Koronawirus
Ikona parafii
#MłodziDuchem
3 X 2020

O. Knabit pisał: ,,Młodość to nie wiek. Młodość to stan ducha”. Zapraszamy wszystkim ,,młodych duchem”, którzy pragną bliskiego spotkania z Chrystusem w Eucharystii w każda II Niedzielę miesiąca na Mszę św. dla młodzieży o godz. 19.00. Pierwsza Msza św. młodych duchem 11 października. Jednocześnie zachęcamy i zapraszamy do aktywnego włączenia się w śpiew podczas Mszy dla młodzieży. Mamy nadzieję, że wkrótce w naszej parafii rozpocznie działanie grupa muzyczna, która będzie przygotowywać śpiew podczas liturgii dla młodzieży. Zachęcamy wszystkich śpiewających i grających do włączenia się w to wyjątkowe dzieło. Chętni proszeni są o zgłoszenia do ks. Piotra. Próby będą odbywać się przed Mszą św., czyli o 18.00, w salce katechetycznej przy kościele.

MłodziDuchem
Ikona parafii
#ZbieramyNaDach
22 VII 2020

Drodzy Parafianie!

Dwa miesiące temu prosiłem Was o wsparcie pieniężne na wkład własny potrzebny do złożenia wniosku do ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na pozyskanie dotacji remontu dachu. Raduję się, że odpowiedzieliście chętnie – widać, że świątynia jest bliska Waszemu sercu. Dzięki Waszej hojności udało się od lipca zebrać już ponad 140 tysięcy złotych; podziękowania za wpłaty trafiają już do ofiarodawców. Przypomnę, że ponad 60% dachu jest już zniszczone i musi zostać poddane gruntownemu remontowi. To bardzo dużo, ale pragnę prosić o dalsze wspieranie tego remontu. Potrzebujemy jeszcze ponad sto tysięcy złotych, abyśmy mogli złożyć wniosek. Głęboko wierzę, że razem uda się uratować naszą zabytkową świątynię. Proszę o dokonywanie wpłat na numer konta: 32 10 90 00 88 0000 00 01 42 60 57 38 z dopiskiem: „darowizna na rzecz kultu religijnego”. Można również ustalić na swoim koncie cykliczną wpłatę, czyli stałe zlecenie, aby regularnie w mniejszych kwotach wspierać naszą świątynię. Pragnę nadmienić, iż od darowizny mogą się Państwo ubiegać o zwrot podatku. Bez Waszych ofiar niemożliwe będzie pozyskanie dotacji i przeprowadzenie remontu. Z serca Wam wszystkim błogosławię i już teraz dziękuję za pomoc.

Wasz proboszcz, ks. Tadeusz Kozak.


Ikona parafii
Nabożeństwo Różańcowe w Październiku
1 X 2020

"Różaniec 🙏 to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. [...] Oto bowiem na kanwie słów pozdrowienia anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa."

św. JPII

Parafia
Ikona parafii
Podziękowania dla Siostry Irminy
20 IX 2020

Pragniemy wyrazić wdzięczność Siostrze Irminie za wieloletnią służbę w naszej parafii

Podziękowania od Służby Liturgicznej

Parafia
Podziękowania od Żywego Różańca

Parafia
Parafia

Ikona parafii
Krąg Biblijny
12 IX 2020

Codziennie słyszymy kilkanaście tysięcy słów. Wszędzie gdzie jesteśmy ktoś, albo coś do nas mówi. Tylko czy to nas napełnia, a może dalej w nas jest pustka. Potrzebne nam jest dzisiaj konkretne Słowo. Słowo Boże, które ma moc zmienić nasze życie. Chcesz spróbować zasmakować Tego Słowa? Może masz pytania do pewnych fragmentów biblijnych, albo chcesz po prostu przygotować się, abyś znał czytania niedzielne. Zapraszamy na krąg biblijny w każdy czwartek o godz. 19.00. Miejsce: salka przy kościele. Głęboko wierzymy, że przez wspólne rozważanie i dyskusje działa Duch Święty, który chce, aby Słowo Boże odpowiadało na nasze życiowe pytania. Głęboko wierzymy, że jest to jedna z najlepszych dróg rozwoju duchowego. Głęboko wierzymy, że jest to droga dla każdego. Głęboko wierzymy, że może być to droga również dla Ciebie.

Krąg Biblijny
Ikona parafii
Msza Święta dla rodzin z dziećmi w każdą niedzielę o godz. 10:00
3 IX 2020

Msza Św. dla rodzin z dziećmi
Ikona parafii
#WPogoniZaŚwiętymJPII
25 VIII 2020

W najnowszym wydaniu tygodnika Niedziela natrafić możemy na artykuł poświęcony grupie działającej przy naszej parafii #WPogoniZaŚwiętymJPII. Zachęcamy do przeczytania w wersji elektronicznej lub zakupu w wersji tradycyjnej- papierowej. Niedziela małopolska wydanie 34/2020, str. VI link: Link

Parafia Parafia
Ikona parafii
#WPogoniZaŚwiętymJPII
15 VIII 2020

2 góry w jeden dzień? Grupa #WPogoniZaŚwiętymJPII w pięknej sobotniej aurze zdobyła Ćwilin i Śnieżnice - góry na które wychodził św. Jan Paweł II w sumie 19 km. Poza wysiłkiem fizycznym w ośrodku rekolekcyjnym odprawiliśmy Mszę świętą, a potem smakowaliśmy karczku, oscypka oraz ziemniaczki. Kto wie może wrzesień przyniesie kolejny wyjazd 🏔️💪

Do galerii zdjęć

Parafia
Ikona parafii
Ekstremalna Droga Krzyżowa 2020
5 VIII 2020

Jak, Kochani, myślicie, co można zrobić w ciągu 16 godzin? Samochodem pokonać trasę Zielonki-Paryż... Na rowerze dojechać bez przerwy z Zielonek do Warszawy... A może pieszo przejść Ekstremalną Drogę Krzyżową z Łazan do Kalwarii Zebrzydowskiej? Część naszych parafian wybrała ostatnią możliwość. Zdecydowała się na niecodziennie wyzwanie. Wielu z nas jeszcze kilka dni temu nie znało również rozwinięcia skrótu EDK. Niektórzy myśleli, że przecież 50 km to nie jest tak dużo... Wyruszyliśmy o 20:00 busem z Zielonek do miejscowości Łazany koło Wieliczki – cóż można było spodziewać się więcej? Naprawdę wszystko zaczęło się o 21:00. Msza św. prowadzona przez księdza Piotra, który wraz z nami wyruszył w nocną pieszą wędrówkę w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które każdy z Nas indywidualnie sobie postawił. Ponadto homilia skierowana do uczestników nie mogła w tym dniu być inna jak wspomnienie świętego Ignacego, który porzucił całkowicie to, co doczesne i wygodne. Postanowił umartwiać nie tylko swoje ciało, ale i przede wszystkim duszę. Jak to teraz modnie się mówi: potrafił wyjść ze swojej strefy komfortu. Kiedy wybiła godzina 22:00, ks. Piotr przekazywał nam ostatnie wskazówki, a ks. Proboszcz Stanisław Wciślak (proboszcz parafii Łazany) udzielił nam błogosławieństwa na całą naszą pieszą wędrówkę. Wyraził również słowa podziwu oraz zwrócił się do uczestników z prośbą o modlitwę za parafię w Łazanach.

Mieliśmy ogromne szczęście, bo w swojej grupie gościliśmy, można powiedzieć, weterana EDK – pana Tomasza, który od razu wyznaczył na swojej nawigacji zacny cel – klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na początku było łatwo i przyjemnie, ale między pierwszą a drugą stacją pojawił się kryzys. Nie możemy wyjść z lasu! Chodzimy, chodzimy, by po 30 minutach wrócić do tego samego miejsca... Robi się nerwowo. Około 1 w nocy jest jedno rozwiązanie - przeskoczyć przez bramę. Podejmujemy wyzwanie. Wszyscy przeskoczyli. Prawie jak Kozakiewicz w 1980 roku w Moskwie, zdobywając złoto. Idziemy dalej, a przed nami lasy, łąki, pola. Aaa i trzeba przejść przez „zakopiankę”! Nogi zaczynają przypominać o sobie, co poniektórzy chętni poszli by spać, ale mieliśmy wszystko przy sobie co konieczne, czyli magnes i kawę. Stacja po stacji idziemy, ale powoli coraz wolniej. Mieliśmy być ok. 10 rano, a my o tej porze jeszcze mamy ponad 15 km drogi! Niektórzy z nas muszą powiedzieć: „pas!”. Ale większość idzie. Tutaj nie widać konfliktu pokoleń. Wszyscy się wspierają, aby jak największa liczba osób dotarła do celu. Kiedy myślimy, że już najgorsze mamy za sobą i już tylko 10 km do końca, okazuje się, że przed nami bagna i rzeka. Musimy liczyć się z tym, iż należy po raz kolejny całkowicie zamoczyć buty, aby iść dalej. No cóż, to w końcu EDK! Niektórzy zrobienie prowizorycznego przejścia przypłacili wejściem do wody, aż po pas! Kiedy robimy już ostatnią przerwę i w oddali dostrzegamy klasztor, mogliśmy swobodnie powiedzieć za komentatorem: „Nikt nam tego nie zabierze”. Królewskie ostatnie kilometry. Boli, bo ma boleć, ale jakby siły wracają. I „YES, yes, yes!”. Panie Boże dzięki! Dotarliśmy do naszej Mamy Kalwaryjskiej. Przed obrazem, każdy z nas mógł złożyć intencję Matce Boskiej, z którą szedł przez ponad 50 km. Nie mamy wątpliwości, że pewne wydarzenia z EDK zostaną w nas na długie lata...

Warto było być jedną z nielicznych grup, która wyruszyła na trasę EDK w 2020 roku.

Chcesz wyruszyć z nami?

Marzec 2021 - to może być twój czas na rozpoczęcie przygody z Ekstremalną Drogą Krzyżową.

My już wiemy, że tam będziemy!

Z Panem Bogiem!

Do galerii zdjęć

EDK
Ikona parafii
#ZbieramyNaDach #RazemSięUda!
22 VII 2020

English English    Deutsch Deutsch    Français Français    Italiano Italiano

Polski

Drodzy Parafianie.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kiedy przybyłem do parafii, dostrzegłem, jak wiele jest przed nami prac do wykonania. Dlatego też rozpocząłem z radą parafialną poszukiwania pozyskania funduszy zewnętrznych, których owocem może być złożenie wniosku do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warunkiem pozyskania dotacji jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 20% kosztu całej inwestycji, który na podstawie zrobionej ekspertyzy wynosi ponad 1 000 000 zł. Dla naszej parafii jest to kwota około 300 000zł.

Dlatego postaraliśmy się o nagranie filmu, abyście mogli sami zobaczyć to, co pokazała ekspertyza: ponad 60% dachu naszej świątyni jest zniszczona. Proszę Was, Drodzy Parafianie, o pomoc w zbiórce na rzecz remontu dachu i dokonywanie wpłat do końca września na numer konta:

32 10 90 00 88 0000 00 01 42 60 57 38

z dopiskiem: „darowizna na rzecz kultu religijnego”

Pragnę nadmienić, iż od kwoty darowizny na rzecz kultu religijnego, możecie się Państwo ubiegać, o zwrot podatku w wysokości 19%. Zachęcam do wsparcia szczytnego celu remontu naszej świątyni poprzez składanie ofiar, bez których ten cel nie będzie możliwy do zrealizowania. Z serca Wam Wszystkim już dziś błogosławię – Wasz Proboszcz – ks. Tadeusz Kozak. Szczęść Boże!


Ikona parafii
Ekstremalna Droga Krzyżowa
14 VII 2020

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej - EDK w dniach 31/01.08.2020. Nie może Ciebie zabraknąć 😇🙏

ŁAZANY-KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa?

Wspólną wędrówką nocną w ciszy i skupieniu przez minimum 40km. Jest to czas, kiedy musi boleć, abyś mógł wyjść poza swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: Jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać.

Plan jest prosty. O godzinie 20:00 w piątek 31.07.2020 wyruszamy busem w stronę kościoła w Łazanach. O godzinie 21:00 rozpoczniemy swoją wędrówkę Mszą świętą, następnie wyruszymy wspólnie na trasę w kierunku naszego celu, jakim tym razem będzie Kalwaria Zebrzydowska. Pamiętajmy, iż jest 6 Standardów – idei EDK

MSZA ŚWIĘTA🙏 zanim uczestnik wyruszy w drogę powinien wziąć udział we Mszy Św.

NOC🌄 uczestnik pokonuje swoją drogę krzyżową w nocy

TRUD👣 opuszczenie swojej strefy komfortu, doświadczenie i przełamywanie swoich ograniczeń

MILCZENIE🤫 Uczestnik pokonuje swoją drogę krzyżową w milczeniu

SAMOTNOŚĆ🏞 oderwanie od świata, skupienie, stworzenie przestrzeni na spotkanie z Bogiem

ROZWAŻANIA EDK🎚📱 wyjście poza swój sposób myślenia, otwartość na inspirację do zmiany Temat tegoroczny: Droga Przebaczenia - od zranienia do uzdrowienia.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej zachęcamy cię do zaglądnięcia na stronę: https://www.edk.org.pl/ lub napisz do nas na adres: parafiazielonki@gmail.com

Link: Przygotowaliśmy również specjalnie wydarzenie na Fb, gdzie zostały zamieszone wszystkie niezbędne informacje dla Państwa wraz linkami do pobrania trasy drogi w formie tradycyjnej oraz w formie aplikacji na telefon.

Zapisy: Po każdej Mszy Św.

EDK
Ikona parafii
Prace remontowe
12 VII 2020

"24 maja relacjonowałem sprawy gospodarcze. Mówiłem o dziełach, które zostały zrobione. Widzimy kontynuowane prace renowacyjne przy elementach ceglanych w szczytowych częściach kościoła. Są one realizowane dzięki dotacji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w wysokości 150 000 zł, o którą staraliśmy się i wkładu własnego w wysokości ..."

Czytaj dalej

Remont kościoła

Msze Święte

 • Niedziele i święta
  8:00, 10:00, 12:00, 17:00
 • Dni powszednie
  7:00, 18:00
 • Święta zniesione
  7:00, 9:30, 16:30, 18:00

Kancelaria Parafialna

 • Wtorek
  16:30-17:30
 • Czwartek
  16:30-17:30
 • Sobota
  8:30-10:00

Zwiedzanie Kościoła

Odbywa się po wcześniejszym telefonicznym umówieniu z przewodnikiem.

 • I PIĄTKI MIESIĄCA
  17:00-17:45
 • SOBOTA:
  09.00-11.00
 • NIEDZIELA:
  9.00-9:45
  11:00-11:45
  13:00-13:45

 • Kontakt: 12-285-03-21 (plebania)