Tło parafii

Chrzest

Rodzice prosząc o chrzest dziecka, tym samym zobowiązują się, że będą je po katolicku wychowywać. Mają im w tym pomóc rodzice chrzestni. W czasie ceremonii chrzcielnej powinni jedni i drudzy przystąpić do Komunii Świętej, ofiarowując ją w intencji dziecka, a później być dla niego wzorem chrześcijanina. Wymagane jest, by rodzice chrzestni byli praktykującymi katolikami, żyjącymi zgodnie z nauką Kościoła, a więc nie mogą być np. w związku niesakramentalnym, muszą być po sakramencie bierzmowania i mieć ukończone 16 lat.

Chrzest udzielany jest w naszej parafii w ostatnią niedzielę miesiąca na Mszy świętej o godz. 12.00.

Spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych w przedostatnią niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 17:00.

Przynajmniej dwa tygodnie przed chrztem rodzice dziecka (co najmniej jedno z nich) zgłaszają chrzest w kancelarii parafialnej, przynosząc ze sobą:

• akt urodzenia dziecka
  • świadectwo swego ślubu kościelnego i cywilnego (ci, którzy nie mają ślubu kościelnego niech przyniosą świadectwo zawarcia małżeństwa cywilnego)
  • zaświadczenia z parafii, w których mieszkają chrzestni stwierdzające, że są praktykującymi katolikami i mogą oni być chrzestnymi

• Niedziele i święta
  • Dni powszednie